Dziedzictwo odc. 32 i 33: Piąte urodziny Yusufa! Kiraz trafia na komisariat! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 32: Seher nie zgadza się na powrót do rezydencji z Yamanem i kontynuuje swoją pracę w restauracji. Selimowi nie podoba się to, jak Kirimli odnosi się do dziewczyny. Kiraz nie mówi Aliemu o tym, że na ulicy zaatakowała mężczyznę, który bił swojego syna. Wieczorem Kiraz pokazuje się komisarzowi w swojej naturalnej odsłonie, bez utrudniającej jej rozpoznanie charakteryzacji. Ali jest wyraźnie pod wrażeniem urody dziewczyny. Yaman do późna w nocy oddaje się swojej pasji łucznictwa. Ciągle rozpamiętuje sytuację z restauracji. Seher obserwuje go z balkonu. Widzi, że naciąganie cięciwy sprawia mężczyźnie ból. „Co to za złość?” – szepcze do siebie. – „Nie oszczędza nawet swojej rany”.

Podczas śniadania Seher zapewnia Yusufa, że wróci dziś wcześniej z pracy, by zdążyć na jego urodziny. Ikbal wymienia spojrzenia z siostrą. Obie wiedzą, że nie będzie to możliwe. Kiraz pyta Osmana o rzeczy, które były w jej torebce, którą zabrał Ali. „Zaniósł je wszystkie na komisariat” – odpowiada mężczyzna. „Więc naszyjnik, który został mi po mamie, kwiaty, które zerwałam w dzieciństwie i zasuszyłam, przepadły, tak? Może zapytam go, czy mi je zwróci?”. „Nie zawracaj sobie tym głowy. Ali pozwolił ci tu zostać, to najważniejsze. Jeśli teraz otworzysz ten temat…”.

„Masz rację, wujku Osmanie” – przyznaje dziewczyna, choć jest bardzo zasmucona, że nie odzyska pamiątek. – „Zapomnijmy o tym”. Kamera robi zbliżenie na Aliego, który pod drzwiami podsłuchiwał rozmowę swojego wujka i Kiraz. Akcja wraca do rezydencji. Gdy Seher ma wyjść do pracy, na łóżku w swoim pokoju znajduje pudełko z piękną sukienką w środku. Myśli, że to prezent od Ikbal. Odkłada go i wychodzi. Żona Ziyi dzwoni do swojego człowieka i każe mu złożyć jak największe zamówienie w restauracji, by Seher nie mogła uporać się z pracą do samej nocy.

Begum przyjeżdża do domu Aliego. Przed bramą znajdują się mężczyzna i jego syn, których Kiraz spotkała poprzedniego dnia. „Słucham? Kogo pan szuka?” – Begum zwraca się do nieznajomego. „Szukam dziewczyny, która wczoraj uderzyła mnie kijem w głowę. Mieszka tutaj?”. „Kijem? Dlaczego pana uderzyła?”. „Dałem synowi lekcję. Czy ojcu nie wolno wychowywać własnego syna? Ta czarownica tutaj mieszka?”. „Jak wyglądała? Możesz ją opisać?”. „Miała na sobie kwiecistą sukienkę i okulary w grubych oprawkach”. „Miała pieprzyk na twarzy?”. „Tak, tutaj.” – Mężczyzna przykłada palec do prawego policzka. – „Ona tu mieszka, prawda?”.

„Tak, mieszka tu” – potwierdza Begum i staje na drodze mężczyźnie, który ruszył już w stronę domu. – „Poczekaj chwilę. Jestem prawniczką. Nie przeszkadzajmy ludziom, którzy są w środku. Nie warto iść do więzienia za wtargnięcie na prywatną posesję, prawda?”. W rezydencji wszystko jest już gotowe do przyjęcia urodzinowego. Ubrany w garnitur Yusuf cały czas patrzy w stronę drzwi, mając nadzieję, że zaraz zobaczy w nich swoją ciocię.

Odcinek 33: Zuhal kończy szykować się na przyjęcie. Ikbal mówi jej, by zeszła na dół jako ostatnia, wywołując zachwyt wśród gości swoim wyglądem. Dla podkreślenia efektu wiesza na jej szyi drogi wisiorek na złotym łańcuszku. Seher, uporawszy się z dużym zamówieniem, wsiada szybko do taksówki. W pośpiechu zapomina zabrać z restauracji prezent, jaki kupiła Yusufowi. Do tego w połowie drogi taksówka ulega awarii i resztę trasy dziewczyna musi pokonać pieszo. Yusuf nie chce rozpoczynać imprezy bez swojej cioci.

Akcja przenosi się na komisariat. Ali z szafki na dowody rzeczowe wyciąga torebkę Kiraz. Postanowił zabrać ją do domu i oddać dziewczynie razem z należącymi do niej pamiątkami. Nieoczekiwanie Kiraz pojawia się na komisariacie, prowadzona przez policjanta! Yaman denerwuje się, ponieważ Seher spóźnia się na przyjęcie. Każe swoim ludziom pojechać po nią do restauracji, a jeśli będzie się opierać, zabrać ją siłą. Z góry schodzi Zuhal. Wzrok Yamana nie jest jednak utkwiony w niej, ale w kimś innym. W Seher, która niezauważona wróciła do rezydencji, i ubrana w piękną sukienkę schodzi teraz tuż za siostrą Ikbal. Mężczyzna nie może oderwać od niej oczu.

Zuhal próbuje podstawić nogę rywalce, ale nawet to jej nie wychodzi. Seher tłumaczy swoje spóźnienie awarią taksówki i natłokiem pracy w restauracji. Yusuf jest bardzo szczęśliwy, gdy ją widzi. Ikbal nie może uwierzyć, że jej doskonały plan nie wypalił. Jej siostra zamyka się w swoim pokoju i rzuca wszystkim, co nawinie jej się pod ręce. Jest zdruzgotana ciągłymi porażkami w swoim życiu. Ikbal wsuwa pod drzwiami listek tabletek przeciwko atakom paniki, które Zuhal powinna regularnie przyjmować.

Okazuje się, że mężczyzna, którego Kiraz uderzyła w głowę, złożył na nią skargę i dlatego dziewczyna trafiła na komisariat. Na szczęście dla niej na komisariat przychodzą także żona i syn pokrzywdzonego i przedstawiają sprawę w zupełnie innym świetle. Mężczyzna wycofuje swoją skargę na Kiraz. Jeden z obecnym na przyjęciu mężczyzn próbuje poderwać Seher, ale Yaman natychmiast mu to uniemożliwia. Ikbal udaje się do kuchni i wysypuje na dłoń kilka tabletek przeciwko nadciśnieniu. W jej głowie pojawił się nowy plan. Selim dostarcza do rezydencji prezent, jaki Seher zostawiła w restauracji. Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Od początku wideo „Emanet 20. Bölüm” do 0:29:27 wideo „Emanet 21. Bölüm”. Odcinki w polskiej wersji dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).