Zakazany owoc odc. 220: Ender odkrywa, że Halit znowu jest bogaty! Chce odzyskać jego względy! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 220: Zehra spotyka się z Akinem na mieście. Mężczyzna dostarczył jej alkohol, gdyż na polecenie Yildiz Aysel opróżniła dom z wszelkich trunków. Halit zwraca Erimowi kopertę z pieniędzmi, którą syn potajemnie włożył do jego kieszeni. Zapewnia, że nie musi mu pomagać, a jego obecność jest dla niego największym wsparciem. Jest jeszcze bardziej wzruszony postawą syna, gdy dowiaduje się, że pieniądze pochodziły ze sprzedaży gitary, o której chłopak tak bardzo marzył. Tymczasem Lila otrzymuje swoją pierwszą wypłatę. Zaprasza rodzinę na kolację.

Ender dowiaduje się, że akcje, które Halit zakupił tuż przed swoim bankructwem, bardzo wzrosły na wartości i mężczyzna odzyskał swoją dawną moc. Mówi o tym bratu. „Jeśli tak jest, to dlaczego wciąż mieszka u Sitkiego?” – pyta Caner. – „Dlaczego pracuje dla Sahiki?”. „Gra z nami w grę”. „To niemożliwe. Halit nie byłby taki”. „Wygląda na to, że jednak jest. A jest ku temu tylko jeden powód. Chce zniszczyć Sahikę. Tym razem muszę stanąć po jego stronie. Jeśli Halit pozbędzie się Sahiki, w firmie pojawi się nowe miejsce dla mnie”.

Wieczorem Ender przyjeżdża do domu Sitkiego. Jej były mąż szykuje się właśnie do wyjścia. „Rozmawiałam z Erimem” – oznajmia przybyła. – „Powiedział mi, że idziecie na kolację. Zainteresowało mnie to. Dzisiaj nie wyglądałeś dobrze. Chciałam zobaczyć, czy czegoś nie potrzebujesz”. „Interesujesz się, czy czegoś nie potrzebuję?” – Mężczyzna nie wierzy w bezinteresowność byłej żony. „Tak, Halicie. Co w tym dziwnego? Erim martwi się o ciebie, jest zasmucony. Nie jestem okrutną osobą. Nie chcę go widzieć w takim stanie”. „Ty mi to mówisz? Kiedy tu wylądowałem, świętowałaś. Co się teraz stało?”.

„To prawda” – przyznaje Ender. – „Może w tamtym momencie coś ci powiedziałam, ale mam nadzieję, że wiesz, że nie miałam niczego złego na myśli. Cokolwiek się między nami stało, przyzwyczaiłam się widzieć twoją mocną stronę. Wierzę, że wkrótce wróci dawny Halit”. „Też mam taką nadzieję, Ender”. „Wiem, że cię to nie interesuje, ale jeśli czegoś potrzebujesz, jestem tutaj, aby cię wspierać. Erim jest zasmucony. Chcę, żeby zobaczył, że jego rodzice się wspierają”. „Naprawdę jestem zaskoczony, słysząc to. Po raz pierwszy od naszego rozwodu powiedziałaś coś miłego”. „Naprawdę? Kaya mnie zmienił. Dobrej nocy.” – Ender wychodzi.

Yildiz ponownie spotyka się z Kerimem – przystojnym mężczyzną, którego poznała w pracy. Chociaż uparcie powtarza mu, że nie jest nim zainteresowana, rodzi się w niej uczucie, którego się nie spodziewała. Późnym wieczorem Zehra wraca do domu. Słania się na nogach i Lila oraz Asuman muszą pomóc jej dojść na kanapę. Mama Yildiz uważa, że Zehra powinna się zakochać. Wierzy, że w ten sposób rozwiąże swój problem alkoholowy. Nazajutrz Yildiz rozmawia z Ender o sprawach miłosnych. Zwierza się jej, że czuje coś do Kerima.