Dziedzictwo odcinek 123: Policjanci dokonują odkrycia w magazynie Yamana! Kiraz zapomniała, jak się gotuje!

Odcinek 123 – streszczenie: Kiraz bardzo źle radzi sobie w pracy. Nie rozumie, dlaczego dania, które tak dobrze wychodziły jej w domu, w restauracji zupełnie jej się nie udają. Ali jest przy niej i motywuje ją do działania. „To stres pierwszego dnia” – przekonuje. – „Jeśli trochę się uspokoisz, na pewno zaczniesz gotować tak jak wcześniej”. Dziewczynie nie wychodzi jednak nawet menemen, który wcześniej był jej specjalnością. Po powrocie do domu radzi się Sultan, co powinna zrobić, ale porady nestorki jeszcze bardziej ją dezorientują. Seher czuje się nieswojo w towarzystwie Yamana i próbuje go unikać, co jednak okazuje się nie być prostą sprawą.

Ludzie braci Camgoz przywożą nielegalnych uchodźców do jednego z magazynów Yamana. Tymczasem Kirimli rozmawia z Cengerem. „Brat był dzisiaj bardzo szczęśliwy, kiedy wyjeżdżał” – oznajmia stryjek Yusufa. „Był szczęśliwy, bo bardzo kocha panią Ikbal” – stwierdza pracownik. – „Nie na darmo mówią, że Allah stworzył wszystko parami. Myślę, że szczęście człowieka jest w jego drugiej połowie. Każdy przez całe życie szuka drugiej połówki. Szczęśliwcy mogą ją kiedyś znaleźć. Pani Zuhal, może Neslihan, w przyszłości mały dżentelmen, a może nawet ty”.

„Dla mnie to trochę trudne, Cengerze” – odpowiada Yaman, ciężko wzdychając. – „Trudne do zrobienia”. „Yaman Kirimli, którego znam, radzi sobie ze wszystkim, nawet z niemożliwym”. Akcja przeskakuje do wieczora. Kobieta, z którą pisze Ibrahim, coraz bardziej nalega na spotkanie. Mężczyzna tłumaczy, że jest bardzo zajęty pracą i dzień i noc spędza na komisariacie. „W porządku. Przyjdę więc na komisariat” – odpisuje kobieta. Tymczasem Ali i Firat wchodzą do należącego do Yamana magazynu. Znajdują tu grupę uchodźców.

Yaman i Seher jedzą kolację. Po tym, jak Yusuf poszedł spać, zostają sami przy stoliku. Dziewczyna robi wszystko, byle tylko nie spojrzeć w oczy Yamanowi. Ten bez trudu zauważa jej zakłopotanie. „Dzieciom wychowującym się na ulicy udaje się pokonać strach” – mówi mężczyzna – „ponieważ muszą nauczyć się rozpoznawać i przezwyciężać swoje lęki, zanim jeszcze nauczą się chodzić. Są mistrzami strachu. Ale w życiu uczysz się tego, że strach jest zawsze czymś złym dla ludzi. Zawsze ucieka i zmienia oblicze. Właśnie wtedy, gdy myślisz, że go znasz, pojawia się jego nowa twarz”.

„Budzisz się pewnego dnia i coś, czego wcale się nie bałeś, staje się twoim największym strachem” – kontynuuje Yaman. – „Nie będąc w stanie zrozumieć, jak to się w ogóle stało.” – Skupia wzrok na Seher. – „Czy ty boisz się mnie?”. Odcinki serialu Dziedzictwo dostępne są z polskim lektorem na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *